سه‌شنبه, 26 تير 1397 الثلاثاء, جوييه 17, 2018           فارسی English

عنوان : نشست دبیران شوراهای فرهنگی و نماز شركت های تابع وزارت نفت در خوزستان و كهگیلویه و بویراحمد برگزار شد
زير عنوان : نخستين نشست دبيران شوراهاي فرهنگي و اقامه نماز شركت هاي تابع وزارت نفت در استان هاي خوزستان و كهگيلويه و بويراحمد(منطقه 6 كشوري) روز سه شنبه 21 شهريورماه در اهواز برگزار شد.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ 

نشست دبيران شوراهاي فرهنگي و نماز شركت هاي تابع وزارت نفت در خوزستان و كهگيلويه و بويراحمد برگزار شد

نخستين نشست دبيران شوراهاي فرهنگي و اقامه نماز شركت هاي تابع وزارت نفت در استان هاي خوزستان و كهگيلويه و بويراحمد(منطقه 6 كشوري) روز سه شنبه 21 شهريورماه در اهواز برگزار شد.

اين نشست به ميزباني روابط عمومي شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب با حضور مهندس بيژن عالي پور مديرعامل اين شركت برگزار گرديد.

در اين نشست مهندس عالي پور با اعلام حمايت از فعاليت هاي قرارگاه فرهنگي و ستاد اقامه نماز وزارت نفت در استان خوزستان اظهار داشت: اميدواريم همدلي و همبستگي كه در ارتباط با فعاليت هاي فرهنگي و اقامه نماز وجود دارد با همكاري و رهنمود هاي روحانيت محترم بيش از پيش تداوم يابد.

وي به فعاليت هاي مناطق نفت خيز جنوب در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي اشاره كرد و گفت: مناطق نفت خيز جنوب فعاليت هاي چشمگيري در اين حوزه انجام داده است كه در آينده اين فعاليت ها در استان خوزستان با حمايت وزارت نفت گسترش مي يابد.

وي با اشاره به خدمات مناطق نفت خيز جنوب به زائران اربعين در حوزه هاي ترابري و اسكان طي 2 سال گذشته اظهار داشت: امسال نيز با برنامه ريزي هاي صورت گرفته و همدلي و هماهنگي ميان بخش هاي مختلف شركت، اين خدمات با كيفيت بهتري ارائه خواهد شد.

مهندس عالي پور، اجراي قراردادهاي نفتي و نوسازي تاسيسات روسطحي را از برنامه هاي اولويت دار وزارت نفت در گستره عملياتي مناطق نفت خيز جنوب عنوان كرد و گفت: اجراي اين طرح ها تاثير زيادي در ايجاد اشتغال و رفع مشكل بيكاري در استان هاي خوزستان و كهگيلويه و بويراحمد خواهد داشت.

مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب سفر وزير نفت به خوزستان را در نخستين روزهاي آغاز به كار دولت دوازدهم، نشان از اهميت استراتژيك اين استان دانست و گفت: هماهنگي و همكاري وزارت نفت با دستگاه هاي اجرايي استان خوزستان براي توسعه اين استان كم نظير است.

وي در خصوص حمايت از سازندگان قطعات و تجهيزات صنعت نفت در استان خوزستان گفت: در نشست اخير وزير نفت با فعالان اقتصادي و سازندگان خوزستان مقرر شد نيازهاي شركت هاي نفتي از اين استان تامين شود.

 

مهندس عالي پور در پيوند با اين موضوع اظهار داشت: شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب هم اكنون 41 درصد از قطعات و كالاهاي مورد نياز خود را از استان خوزستان تامين مي كند.

در ابتداي اين نشست مسئول قرارگاه فرهنگي و ستاد اقامه نماز استان خوزستان وزارت نفت به تشريح اهداف و ضرورت هاي تشكيل اين قرارگاه پرداخت و گفت: اين قرارگاه با توجه به حضور يك چهارم روحانيون وزارت نفت و 25 سازمان و شركت نفتي در استان هاي خوزستان و كهگيليويه و بويراحمد تشكيل شد؛ ضمن آنكه در سطح وزارت نفت در خارك و عسلويه نيز اين قرارگاه تشكيل شده است.

حجت الاسلام رضا حيدري افزود: شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب به دليل وسعت حوزه فعاليت و داشتن بيش از 90 امام جماعت ميزباني اين قرارگاه را به عهده گرفته كه ساير شركت ها از جمله ملي حفاري ايران و گاز استان خوزستان نيز همكاري و حمايت مي كنند.

وي اظهار داشت: وظيفه اين قرارگاه پيگيري امور مذهبي و ديني كاركنان و خانواده هاي آنان، ساماندهي امور فرهنگي ديني شركت ها و فعاليت در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي است كه در دو بخش اول كارها شروع شده و در زمينه مسئوليت هاي اجتماعي هنوز ورود نكرده ايم.

در ادامه اين نشست در خصوص تبيين ساختار جديد ستاد اقامه نماز و امور روحانيون وزارت نفت، فعاليت ستادهاي اقامه نماز شركت ها و برنامه هاي ماه محرم بحث و تبادل نظر شد.

 


نمایش تعداد بازدیدها : 435

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشد.