شنبه, 31 شهريور 1397 السبت, سبتمبر 22, 2018           فارسی English

عنوان : شورای اقتصاد افزایش برداشت از ۲۹ مخزن نفتی را تصویب كرد
زير عنوان : شورای اقتصاد افزایش تولید نفت از ۲۹ مخزن نفتی در حال بهره برداری و نیز نگهداشت، نوسازی و بهسازی تجهیزات در این میدان‌ها را تصویب کرد.
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ 

شورای اقتصاد افزایش برداشت از ۲۹ مخزن نفتی را تصویب کرد

شورای اقتصاد افزایش تولید نفت از ۲۹ مخزن نفتی در حال بهره برداری و نیز نگهداشت، نوسازی و بهسازی تجهیزات در این میدان‌ها را تصویب کرد.

به گزارش شانا، اسحاق جهانگیری، روز (دوشنبه، هفتم خردادماه) در جلسه شورای اقتصاد با اشاره به درخواست وزارت نفت مبنی بر افزایش تولید نفت از میدان‌های در حال بهره‌برداری گفت: طرح افزایش تولید نفت طرحی پراهمیت است، ضمن این‌که مردم در مناطق نفت‌خیز کشور انتظار دارند در کنار اجرای طرح‌ها برای آنها اشتغال‌زایی و برنامه‌هایی در زمینه توسعه اجرا شود.

در این جلسه که وزرای نفت، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز حضور داشتند، درخواست وزارت نفت مبنی بر افزایش تولید نفت از ۲۹ مخزن نفتی در حال بهره‌برداری و نیز نگهداشت، نوسازی و بهسازی تجهیزات در این میدان‌ها تصویب شد.

از اين تعداد 28 مخزن نفتي در محدوده شرکت ملي مناطق نفت خیز جنوب و عمده آن در استان خوزستان قرار دارد؛ اعتبار تصويب شده براي توسعه 28 مخزن نفتي مناطق نفت خيز جنوب 4.6 میلیارد دلار است.

با اجراي اين طرح توليد نفت مناطق نفت خيز جنوب در طول ۲ سال آينده حداكثر ۳۴1 هزار بشکه افزايش مي يابد.


نمایش تعداد بازدیدها : 687

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشد.