• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ 
  • تعداد بازدید : 518
در آیینی با حضور وزیر نفت انجام شد:
اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای فرماندهان حوادث صنعت نفت به ۹تن از كاركنان مناطق نفتخیز و پتروشیمی ماهشهر

در آینی که با حضور وزیر نفت و به صورت ویدئو کنفرانس همزمان در تهران، اهواز و عسلویه برگزار شد، گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای فرماندهان حوادث صنعت نفت به 45 نفر از کارکنان وزارت نفت اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از این تعداد، چهار نفر از کارکنان این شرکت و ۵ نفر از منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر بودند که  مهندس احمد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به نیابت از مهندس بیژن زنگنه وزیر نفت گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای را به آنان اعطا کرد.

این گواهینامه ها که به امضای وزیر نفت رسیده است، به فرید غلامی حموله و مجتبی رحیمی نیا از کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، محمدحسن رفیع پور از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون و احمد میرعبدالهی از شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تعلق گرفت.

همچنین گواهینامه ۵ نفر از کارکنان منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر نیز از سوی مهندس احمد محمدی به نیابت از  وزیر نفت به آنها اعطا شد.

در بخشی از این آیین، وزیر نفت که از طریق ویدیو کنفرانس سخن می گفت، با تاکید بر اهمیت HSE،  فرماندهی عملیات صحنه را عاملی مهم در کنترل حوادث صنعت نفت برشمرد.

مهندس زنگنه با اشاره حادثه آتش سوزی پتروشیمی ماهشهر و  فوران چاه 147 رگ سفید، درس آموزی از حوادث را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید پس از هر حادثه با تشکیل جلسات کارشناسی متعدد، ابعاد و علل و راهکارهای پیشگیری از تکرار حادثه مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.

وزیر نفت با بیان اینکه صنعت نفت به دلیل ماهیت کارش، در همه مراحل اعم از اجرا و بهره‌برداری با انواع خطرات مواجه است، اظهار داشت: علاوه بر شرکت‌های اصلی وزارت نفت، شرکت‌هایی مانند پترشیمی که به بخش خصوصی واگذار شده اند و پیمانکاران صنعت نیز باید نسبت به HSE حساس باشند.

دکتر سید باقر مرتضوی مدیرکل HSE و پدافند غیر عامل وزارت نفت نیز در این آیین با ارائه‌ی گزارشی، فرایند اجرای دوره اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای فرماندهی صحنه حوادث صنعت نفت را تشریح کرد.

در ادامه این آیین، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با تبریک به کارکنانی که با موفقیت دوره صلاحیت حرفه‌ای فرمانده عملیات صحنه را گذرانده اند، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم از دانش و تجربه شما در کنترل و به حداقل رساندن حوادث استفاده کنیم.

مهندس احمد محمدی تصریح کرد: انتظار داریم شرکت کنندگان در این دوره بحث جانشین پروری را مد نظر داشته و تجربیات خود را به سایر کارکنان و نسل بعد منتقل کنند.

وی با بیان این که وظیفه ما تولید ایمن است تاکید کرد: رعایت مقررات HSE باید سرلوحه همه افراد باشد و تمام کارکنان به صورت خودآموز رعایت حداکثری آنها را مدنظر قرار دهند.

در انتهای این آیین، وزیر نفت از مجموعه بخشنامه‌ها و شیوه نامه‌های ابلاغی در حوزه HSE با تأکید بر ایمنی و آتش‌نشانی رونمایی کرد.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V6.0.5.0