• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ 
  • تعداد بازدید : 446
رییس کمیسیون انرژی مجلس در حاشیه نشست با مدیران مناطق نفتخیز جنوب عنوان کرد
رشد سازندگان و توسعه نظام پیمانكاری داخلی، نتیجه اعتماد و حمایت صنعت نفت است

دکتر فریدون عباسی، رییس کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی مناطق نفتخیز جنوب، رشد سازندگان و توسعه نظام پیمانکاری داخلی را دستاورداعتماد و حمایت  صنعت نفت از نیروی انسانی و دانش بومی برشمرد.

دکتر عباسی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی مناطق نفتخیز جنوب عنوان کرد: با نگاهی به گزارش دستاوردهای شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، رشد دانش و تجربه در بخش خصوصی به ویژه شرکتهای خوزستانی قابل مشاهده بوده و این در نتیجه اعتماد و حمایت های پیوسته صنعت نفت از این شرکت ها محقق گردیده است.

وی افزود: باید مستندات این دستاوردها در حوزه ساخت کالا و تجهیزات صنعت نفت جهت اهداف آموزشی و پژوهشی در اختیار مراکز دانشگاهی قرار گیرد.

دکتر عباسی در پاسخ به این پرسش که کمیسیون انرژی برای رفع موانع پیش روی صنعت نفت به ویژه در بخش تامین نقدینگی چه اقداماتی را به انجام خواهد رساند، گفت: کمیسیون در صدد است تا در راستای رفع موانع پیش روی صنعت نفت از مجلس مصوبات مناسب را اخذ نماید و با توجه به محدودیت های موجود در صادرات نفت، با انجام کارشناسی های مشترک، اعتبارات مورد نیاز مورد نیاز صنعت نفت برای پیشبرد اهداف تولید از منابع داخلی تامین شود.

وی این کمیسیون  را رابط بین سایر کمیسیون ها معرفی کرد و یادآور شد: مسائل مرتبط با مناطق نفت خیز جنوب در مجلس را پیگیری و از کمک سایر کمیسیون ها در راستای سرعت بخشی فرآیندهای قانونی و اجرایی طرح های کلان این شرکت استفاده خواهیم کرد.

گفتنی است دکتر عباسی رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از اعضای این کمیسیون از جمله مهندس ورناصری نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس، روز نهم مرداد 99 با مدیر عامل و مدیران  شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب دیدار و  مهمترین راهکارهای توسعه استان خوزستان، تقویت بخش خصوصی داخلی و رفع موانع فراروی توسعه صنعت نفت را مورد بحث و بررسی قرار داد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.5.0