چهارشنبه, 25 مهر 1397 الاربعاء, اكتوبر 17, 2018           فارسی English

عنوان : درمانگاه مدیریت تعمیر، تكمیل و خدمات فنی چاه ها راه اندازی شد
زير عنوان : درمانگاه مديريت تعمير، تكميل و خدمات فني چاه هاي شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب راه اندازي شد.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ 

درمانگاه مديريت تعمير، تكميل و خدمات فني چاه ها راه اندازي شد

درمانگاه مديريت تعمير، تكميل و خدمات فني چاه هاي شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب راه اندازي شد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب، اين درمانگاه در معاونت عمليات اين مديريت در منطقه برومي و با همكاري سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز تكميل و آماده بهره‌برداري شد.

در آيين افتتاح رسمي اين درمانگاه كه بعدازظهر دوشنبه 13 آذرماه برگزار شد، مدير تعمير، تكميل و خدمات فني چاه هاي شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب با تبريك فرارسيدن سالروز ميلاد رسول اكرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و تقدير از دست اندركاران احداث اين درمانگاه، به تشريح ماموريت ها، عملكرد و دستاوردهاي اين مديريت پرداخت.

مهندس عبدالمهدي مجتهدي اظهار داشت: ماموريت اين مديريت تعمير و تكميل چاه هاي نفت و گاز است كه به دليل فعاليت بر روي چا هاي زنده، كار در ارتفاع و نبود سرپناه در گرما و سرما جزو سخت ترين مشاغل در مناطق نفت خيز جنوب محسوب مي شود و بر اين اساس بايد در جهت رضايت شغلي كاركنان اقدامات شايسته اي انجام دهيم.

وي ساخت درمانگاه معاونت عمليات را يكي از اقدامات اين شركت براي حفظ سلامت نيروي انساني برشمرد و گفت: آموزش و رسيدگي به معيشت كاركنان و رضايتمندي آنها و همچنين استانداردسازي فرآيندها از اولويت هاي اين مديريت به شمار مي آيد.

مهندس مجتهدي، ركورد كمترين تأخير در عمليات حفاري چاه هاي نفت و گاز و نوسازي و بازسازي تجهيزات شامل دكل هاي تعميراتي، لوله مغزي سيار و پمپ تراك ها را از دستاوردهاي اين مديريت برشمرد.

هماهنگ كننده منابع انساني مديريت تعمير، تكميل و خدمات فني چاه ها نيز گزارشي از مراحل احداث و تجهيز درمانگاه ارائه كرد و اظهار داشت: به علت وجود كارگاه هاي متعدد اين مديريت در منطقه برومي نياز به احداث اين درمانگاه ضروري بود.

محمدرضا دزفولي زاده افزود: براي راه اندازي و تجهيز اين درمانگاه كه با همكاري بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز انجام گرفت در مجموع يك ميليارد و 806 ميليون ريال هزينه شده است.

رئيس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز نيز از همكاري شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب در احداث درمانگاه هاي عملياتي قدرداني كرد و گفت: موضوع احداث درمانگاه هاي عملياتي در چند سال اخير به طور جدي در بهداشت و درمان دنبال شد و هم اكنون ده ها درمانگاه و صدها پزشك در مناطق عملياتي جنوب در حال فعاليت اند.

 دكتر فرهاد كلانتري افزود: به دليل وقوع حوادث در واحدهاي عملياتي و فاصله با مراكز درماني، بايد سازمان اورژانس پيش بيمارستاني در صنعت نفت ايجاد شود؛ اورژانس پيش بيمارستاني يك فعاليت تخصصي است كه در سازمان بهداشت و درمان پيش بيني نشده و بايد به طور جدي مورد توجه قرار گيرد.

وي با تاكيد بر رعايت اصول پيشگيري از بيماري ها، اظهار داشت: تحرك، كاهش استرس و تغذيه مناسب سه عامل مهم در حفظ سلامت نيروي انساني است كه بايد همه كاركنان آن را رعايت نموده و مديران و سرپرستان نيز از ايجاد استرس به كاركنان خودداري و زمينه انجام ورزش و نشاط و شادابي را براي آنها فراهم كنند.

 

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 529

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشد.