سه‌شنبه, 22 آبان 1397 الثلاثاء, نوفمبر 13, 2018           فارسی English

رو عنوان : در گفتگوي ويژه دهه مبارك فجر توسط مدير عامل مارون اعلام شد
عنوان : مهندس پورهنگ: از محل صرفه جویی ها، 110 میلیارد ریال صرف اقدامات عام المنفعه شد
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ 

در ميان شركتهاي بهره بردار تابع شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب، شركت بهره برداري نفت و گاز مارون از جهت راهبري عمليات توليد از ميادين پيچيده و خاص از جايگاه خاصي برخوردار است. اين شركت سه ميدان بزرگ مارون، كوپال و شادگان را تحت اختيار دارد كه وسعتي بالغ بر 1400 كيلومتر مربع را در مجاورت سه شهر و  تعداد زيادي روستا شامل ميشود. خبرهاي زيادي طي سال جاري از اقدامات مثبت و تاثيرگذار اين شركت در حوزه توليد و مسئوليت اجتماعي در رسانه منشتر مي شد. اين گزارش پس از مصاحبه با مهندس جهانگير پورهنگ، مدير عامل اين شركت تهيه شده است كه به عملكرد شركت در حوزه هاي مختلف در سال 96 مي پردازد.

مهندس پورهنگ در ابتدا ضمن اداي احترام به بنيانگذار انقلاب اسلامي ، حضرت امام خميني(ره) و شهداي انقلاب اسلامي، سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را تبريك گفت و افزود: مايه افتخار است كه در مرور تاريخ معاصر كشور، صنعت نفت را در به ثمر نشستن خون شهداي انقلاب و حركت عظيم مردم سهيم مي بينيم.

وي تحقق برنامه توليد شركت بهره برداري نفت و گاز مارون در سال 96 را نتيجه عزم جهادي كاركنان اين شركت دانست و گفت: خوشبختانه عليرغم مشكلاتي كه به سبب تحريم ها بر بدنه صنعت نفت تحميل شد، توانستيم برنامه توليد را محقق ساخته و با توليد روزانه 580 هزار بشكه نفت،600 ميليون فوت مكعب گاز و 35 هزار بشكه مايعات ارزشمند گازي و نفتا، به اهداف توليدي خود در سال جاري دست يابيم.

مهندس پورهنگ در پاسخ به اين سوال كه شركت بهره برداري نفت و گاز مارون چه اقداماتي ذرا د راستاي مسئوليتت اجتماعي خود در سال 96 انجام داده است است، اذعان داشت: فقط در سال جاري، 110 ميليارد ريال، از محل صرفه جويي ها كه بخش مهمي از آن را مديون نظام پيشنهادات و ايده هاي خوب همكارانمان هستيم، صرف طرحهاي عام المنفعه شركت شد و در مهمترين طرح، ما در فاصله زماني هفته دولت تا همين دهه فجر، يعني در كمتر از 6 ماه، شش مدرسه روزآمد را به متراژ 500 متر مربع در بخشها و روستاهاي پيراموني واحدهاي عملياتي شركت احداث و تجهيز كرديم و در چند روز آينده احداث 6 مدرسه ديگر را آغاز خواهيم كرد.

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز مارون در ادامه ضمن اشاره به تامين 3 دستگاه تانكر آبرساني براي تامين آب برخي از مناطق بخش غيزانيه در فصل گرما، تامين وسايل كمك آموزشي در آغاز سال تحصيلي براي دانش آموزان شاغل به تحصيل در حوزه ي عملياتي شركت، حمايت از سه تيم ورزشي حاضر در ليگهاي مختلف كشور و تامين روشنايي بخش غيزانيه افزود: به همت بسيج سازندگي شركت بهره برداري نفت و گاز مارون و صرف 3 ميليارد ريال هزينه، 27 مسجد را در حوزه عملياتي شركت در راستاي ارتقاء سطح فرهنگي  مورد تعمير و تجهيز قرار داديم.

وي در بخش ديگري به طرح بزرگ احداث شبكه آبرساني در محدوده جغرافيايي مناطق نفتخيز جنوب پرداخت و يادآور شد: در اين طرح ، سهم شركت بهره برداري نفت و گاز مارون، تامين 60 ميليارد ريال جهت احداث خط لوله آبرساني به مناطق محروم حوزه عملياتي شركت است كه بخشي از آن تاكنون به مجري پروژه پرداخت و مابقي آن با پيشرفت كار تامين خواهد شد.

مهندس جهانگير پورهنگ در پايان عملكرد شركت را در حوزه صيانت از محيط زيست نيز مثبت ارزيابي كرد و ضمن اشاره به تزريق حدود 100 درصدي پساب نمكزدايي ها به چاه هاي دفعي و بازيافت بيش از 107 هزار بشكه نفت توسط دستگاه هاي تفكيك گر و فرآورش سيار نفت در شش ماه نخست سال جاري، تاكيد كرد: شركت بهره برداري نفت و گاز مارون همواره تلاش نموده است تا در حد امكان و توان، مشكلات مردم عزيز و مجاوران واحدهاي عملياتي خود را مرتفع سازد و باز هم در اين مسير به تلاش خود ادامه خواهيم داد به اين اميد كه در آينده نزديك، هيچ مشكلي در اين مناطق براي مردم شريف وجود نداشته باشد.

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 513

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشد.