سه‌شنبه, 22 آبان 1397 الثلاثاء, نوفمبر 13, 2018           فارسی English

عنوان : بازدید استاندار كهگیلویه وبویراحمد از تاسیسات نفتی گچساران
زير عنوان : علی احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و جمعي از مسئولان محلي ،از تاسيسات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران بازديد کردند.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ 

بازدید استاندار کهگیلویه وبویراحمد از تاسیسات نفتی گچساران

علی احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و غلامرضا تاجگردون  نماینده مردم گچساران و باشت و جمعي از مسئولان محلي ،از تاسيسات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران بازديد کردند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در اين بازدید گفت : نیروی انسانی در صنعت نفت یک ثروت ملی در کشور است.

علی احمدی اظهار کرد: نخبگان و متخصصان هر کشور از نگاه ملی، با ارزش ترین سرمایه های انسانی محسوب می شوند زیرا با حضور این افراد توسعه در کشور با کمترین زمان ممکن شتاب می گیرد .

وی ادامه داد: با تکیه بر توانمندی های متخصصان داخلی صنعت نفت کشور ما در مقابله با تحریم های اعمال شده علیه صنعت نفت ایستاد و سربلند بود .

وی با تبریک به کارکنان صنعت نفت گچساران برای مهار فوران چاه 147 رگ سفید اذعان کرد: نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به شمار می رود و منابع انسانی این شرکت با اعتقاد، تعهد و تخصص پاسخگوی نیازهای صنعت نفت کشور به عنوان دومین تولید کننده نفت در جنوب هستند .

احمدی تصریح کرد: این شرکت با بهره مندی از نیروهای مجرب و کارآمد و تجهیزات لازم نقش مهمی در اقتصاد کشور را بر عهده دارد .

وی با بیان اینکه؛همکاری  نفت در زمینه عمل به مسئولیت های اجتماعی در منطقه قابل تقدیر است گفت: وزارت نفت به جهت قدمت، وسعت حوزه عملیاتی اش، از همان ابتدای کار خود، کمک‌هایی در قالب خدمات اجتماعی و عمرانی به مناطق پیرامونی خود داده است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سختی کار در صنعت نفت و حفاظت وصیانت کارکنان نفت از تاسیسات گفت: بر خود وظیفه می دانم به نمایندگی از دولت از شما نقدیر و تشکر نمایم .

در ادامه غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش صنعت نفت گچساران در منطقه ابراز کرد: کارکنان و مدیران فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و  جنوب با چنگ و دندان صنعت نفت را نگه می‌دارند و باید از هم اکنون برای بازسازی تاسیسات قدیمی صنعت نفت فکری اساسی کرد تا در آینده دچار مشکل نشویم .

تاجگردون با بیان اینکه ؛تولید مناطق نفتخیز جنوب در حال حاضر بیش از سه میلیون بشکه در روز است که سهم شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از این میزان ۶۳٠ هزار بشکه است گفت: با توجه به روند کاهشی  تولید در سالهای آینده ، باید با دانش و تکنولوژی روز بتوانیم این روند برداشت از مخازن را کنترل کنیم .

  وی با اشاره به بحث بازسازی و نوسازی تاسیسات و تجهیزات صنعت نفت افزود: در سفری که وزیر محترم نفت نیز به منطقه داشتند خدمت ایشان گفتم که باید نگاه ویژه ای به بازسازی تاسیسات ۵٠ و ۶٠ ساله  صنعت نفت در جنوب کرد .

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شرکت نفت گچساران با داشتن بیش از هفت هزار پرسنل و پتروشیمی در حال کار در گچساران با بیش از هزار پرسنل سهم عمده ای در اشتغال استان بر عهده دارند و از این رو باید با ایجاد صنایع پایین دستی بتوانیم به اشتغال منطقه کمک نماییم .

در جریان این بازدید مهندس هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران توانمندی های این شرکت به عنوان دومین تولید کننده نفت در جنوب  و جایگاه آن در تحقق و پیشبرد اهداف و برنامه های صنعت نفت را تشریح کرد .

وی ادامه داد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران  بعد از شرکت کارون به عنوان دومین تولید کننده نفت در جنوب است .

  صیدالی  بیان کرد: همه تاسیساتی که در دل مناطق نفت‌خیز جنوب است در دل این شرکت جا گرفته است .

  مدیرعامل شرکت بهره بردای نفت و گاز گچساران ادامه داد:  این شرکت دارای هفت هزار پرسنل می باشدو ما به این دارایی‌های خوب در این صنعت بزرگ افتخار می‌کنیم .

 صیدالی با بیان اینکه ما به این تجهیزات و تاسیسات نگاه نمی‌کنیم، عنوان کرد: بهترین دارایی‌های این شرکت  پرسنل خوب و زحمت‌کشی است که از دستانشان هنر می ریزد .

  وی  با بیان اینکه در حال حاضر روزانه 630 هزار بشکه نفت تولید این شرکت است، افزود:  تعهد کرده‌ایم و این تعهد را به سرانجام  رسانده‌ایم .

  مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با بیان اینکه مراحل تولید اولیه  مخازن نفت به اتمام رسیده است، گفت:  تولید کردن نفت در این شرکت دیگر کار راحتی نخواهد بود  و واقعا بایستی پرسنلی باشند که عاشق کار باشند  و بتوانند این تولید را حفظ  و صیانت کنند .

  وی  عنوان کرد: علاوه بر  تولید نفت، صادرات  نفتا و تزریق گاز را  داریم  و اگر تزریق گاز  را به موقع انجام  ندهیم  تولید نفت ما با مشکل رو برو خواهد  شد .

 صیدالی در ادامه با اشاره به  تحریم‌هايی که وجود داشت، ابراز کرد:  سرپا نگه داشتن این تاسیسات کار آسانی  نبوده که  این کار از عهده کارکنان ما  بر خواهد آمد  و این نشان از آن دارد که عاشقانه دل در گرو این کشور و نظام دارند .

 وی با اشاره به فرسودگی تاسیسات نفتی  ابراز کرد:  فشارهای  زیادی وجود دارد که خود کارکنان نفت بیشتر به این موضوع توجه کرده‌اند .

 صیدالی با بيان اينکه یکی از برنامه هاي اساسی ما بازسازي تاسیسات  فرسوده است گفت: هم اکنون جدیدترین تاسیسات شرکت  ما کارخانه های گاز مایع (ان جی ال ) است و ان شاءالله در دهه فجر امسال کارخانه های نمکزدایی گچساران ۳ و نمک‌زدایی بی‌بی حکیمه ۱ افتتاح خواهد شد .

  صیدالی با اشاره به افتتاح دو واحد نمکزدایی در این شهرستان گفت:  مبلغ 600 میلیارد تومان هزینه ساخت این  دو واحد شده است .

  وی در ادامه با اشاره به مسوولیت‌های اجتماعی این شرکت گفت:  شرکت گچساران به دلیل قرار گرفتن در چهار استان  فارس، خوزستان، کهگیلویه وبویراحمد و بوشهر مسوولیت اجتماعی آن بسیار زیاد است .

  صیدالی  با بیان اینکه بسیاری از این تاسیسات در استان کهگیلویه وبویراحمد قرار گرفته است، افزود: به تبع  مرکز اصلی شرکت نفت در این استان  است .

 مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کچساران  با بیان اینکه  بسیاری از این تاسیسات در استان کهگیلویه  و بویراحمد است خدمات بسیاری در این استان از سوی  نفت انجام می‌گیرد، اظهار کرد:   به تبع آن   همزمان  ارتباطاتی با استان‌های همجوار در زمینه مسوولیت اجتماعی  خودمان داریم .

 صیدالی  خاطرنشان کرد: در زمینه اشتغال در این شهرستان باید بتوانیم صنایع پایین دستی  را در  این شهرستان تقویت و قرار دادهایی با شرکت‌های دیگر  در این شهرستان به وجود بیاوریم تا برای جوانان این شهرستان زمینه اشتغال فراهم شود .

  وی با اشاره به فعالیتهای ورزشی در  این شهرستان  عنوان کرد:  هر زمان که  صدا و سیمای ملی را مشاهده کنیم امکان  ندارد که نامی از شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به میان نیامده باشد .

 صیدالی ادامه داد: این شهرستان دارای جوانان با تجربه و ارزشمندی است که اگر در زمینه ورزشی بر روی این جوانان کار شود آینده درخشانی برای این شهرستان و استان خواهند داشت .

 مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران عنوان کرد: کارکنان شرکت نفت در این تاسیسات در سخت‌ترین  و پر استرس‌ترین  شرایط کاری با دوری از خانواده  در حال خدمت به کشور هستند و باید به جرات اعتراف کرد منابع انسانی ما به عنوان  سرمایه اصلی این شرکت به شمار می‌روند .

  مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران  افزود: سالها است که ساختار در این شرکت تغییر نکرده است  اصولا این یک روندی است که بعد از سالها کار نسبت به  گذشته باید سمتهای سازمانی  تغییر پیدا کند که در این چند سال گذشته این مسئله در شرکت نفت  رخ نداده است .

 صیدالی  ادامه داد: یکی دیگر از مسائل و مشکلات صنعت نفت افزایش حقوق پرسنل قراردادی این  شرکت است .

  وی اظهار کرد: کارکنان این شرکت همواره  در زمینه  نظام مشارکت و  پیشنهادات در سه سال گذشته مقام برتر را کسب کرده است .

 وی  با بیان اینکه ما نماینده را به عنوان یک همکار نفتی می‌دانیم، گفت:  هر وقت  در هر زمان هر مشکلی و در هر زمینه ای که داشته‌ایم، ایشان   تلاش و همکاری  با این صنعت داشته‌اند .

  وی افزود:  زمینی در نزدیکی فرودگاه داریم که اگر این زمین به سند صنعت نفت برگردد در زمینه ساخت ترمینال وتوسعه فرودگاه اقدام خواهیم کرد .

در این بازدید که از واحدهای مختلف تاسیسات واقع در دشت گز صورت گرفت سرپرستان و روسای هر واحد درباره مراحل خارج شدن نفت از ابتدا تا آماده شدن برای صادرات را توضیح دادند.


نمایش تعداد بازدیدها : 466

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشد.