• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ 
در جلسه هماهنگي برگزاري يازدهمين نمايشگاه نفت خوزستان عنوان شد
3هزار قلم كالای پرمصرف نفت در نوبت ساخت داخل

در جلسه هماهنگي برگزاري يازدهمين نمايشگاه نفت خوزستان عنوان شد

3هزار قلم كالاي پرمصرف نفت در نوبت ساخت داخل

شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب در راستاي كاهش وابستگي به خارج، فهرستي جديد شامل 3هزار قلم كالاي پرمصرف عمليات توليد نفت را به سازندگان ايراني عرضه مي كند.

مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب با اعلام اين خبر گفت: اين فهرست بخشي ديگر از كالاهاي اساسي نفت را شامل مي‌شود كه با لحاظ نيازهاي عملياتي و درنظر گرفتن توجيه اقتصادي براي سفارش دهنده و سازنده تنظيم شده است.

مهندس احمد محمدي كه در جلسه شوراي سياستگذاري يازدهمين نمايشگاه ساخت تجهيزات صنعت نفت سخن مي گفت، با يادآوري نامگذاري هوشمندانه سال 1398 و رابطه آن با اهداف اين نمايشگاه افزود: موضوع حمايت از ساخت داخل و تأمين كالا از منابع داخلي، نياز اساسي كشور است كه ارتباطي مستقيم با استمرار توليد، بقاي صنعت و اهداف بلند خوداتكايي دارد.

وي با اشاره به جايگاه صنعت نفت و نقش آن در اقتصاد كشور، گفت : سرمايه گذاري در اين صنعت بويژه اگر منجر به ايجاد ارزش افزوده شود، عقلايي و دور انديشانه است.

مديرعامل بزرگترين شرکت توليدكننده نفت ايران با اشاره به ظرفيت و قابليت تبديل نمايشگاه تخصصي ساخت داخل تجهيزات صنعت نفت به نمايشگاهي در ابعاد بين المللي گفت: از اين ظرفيت بالقوه بايد براي ايجاد پيوند بيشتر ميان صنعت، سازندگان و مراكز دانشگاهي و افزايش سهم ايران در بازار بزرگ كالاي نفت بهره جست.

احمدمحمدي با تأکید بر ضرورت هدفگذاري، برنامه‌ريزي و ترسيم چشم انداز اين نمايشگاه، تصريح كرد:

نمایشگاه ساخت تجیهزات صنعت نفت باید متضمن خلق تکنولوژی برای صنعت و تامین کننده منافع کل کشور و استان خوزستان باشد.

وي ضمن دعوت از شركت‌هاي اكتشاف و توليد(E&P) مراكز پژوهشي و دانشگاهي و شركت­هاي دانش‌بنيان براي حضور در اين نمايشگاه و همراهي با سازندگان، يادآور شد: در چشم انداز آينده، هرگونه تحول و پيشرفتي در كار صنعت نفت منوط به همكاري و هماهنگي ميان اين گروه‌هاست.

نمايشگاه تخصصي ساخت تجهيزات صنعت نفت خوزستان با حمايت مجموعه وزارت نفت و مشاركت بخش خصوصي از سوم تا ششم آذر 1398 در محل دايمي نمايشگاه­هاي بين المللي اهواز برگزار مي شود.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0