• تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ 
انجام بیش از 44 هزار نقطه ضخامت سنجی در شركت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران

انجام بیش از 44 هزار نقطه ضخامت سنجی در شركت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران

رييس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات شركت بهره‌برداري  نفت و گاز گچساران از انجام 44 هزار و 220 نقطه ضخامت‌سنجي از ابتداي امسال تاكنون در اين شركت خبر داد.

به گزارش روابط عمومي، عزيزاله طريقي نژاد گفت: در این مدت انجام آزمايشات ضخامت‌سنجي، آلتراسونيك و بررسي نقاط مستعدخوردگي 44 هزار و 220 نقطه مستعدخوردگي به ميزان 254 هزار و 400 دسي‌متر‌مربع در تاسيسات و خطوط لوله شامل 4 ايستگاه تقويت فشار ضعيف گچساران، ايستگاه‌هاي تقويت فشار و تزريق گاز گچساران و نرگسي، مجتمع گاز و گاز مايع1200، چندراهه‌هاي گازي گچساران و لخته‌گيرسياهمكان باموفقيت صورت‌گرفته‌است.

وي درخصوص هدف از انجام اين عمليات اظهار كرد: در نتيجه انجام اين فعاليت در 190 نقطه كاهش ضخامت مشاهده و شناسايي شد كه دستورالعمل تعويض آنها صادر گرديد و بايد عنوان كرد شناسايي اين نقاط در راستاي ايمن سازي محيط كار كاركنان، تاسيسات و جلوگيري از وقوع حوادث مي باشد.

رييس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات شركت بهره‌برداري  نفت و گاز گچساران به تعميرات اساسي و بازرسي دوره‌اي تجهيزات و تاسيسات در كارخانه ها و واحدهاي مختلف به ميزان 406 نفر روز اشاره كرد و گفت: با انجام تعميرات اساسي و بازرسي دوره‌اي تجهيزات و تاسيسات، نقاط ضعف و بحراني تجهيزات و تاسيسات شناسايي و برنامه‌ريزي به جهت تعمير و رفع عيوب آنها انجام شد.

طريقي نژاد افزود: همچنين اندازه‌گيري و پايش ميزان خوردگي داخلي در تاسيسات و خطوط لوله به ميزان 285 نقطه بوده كه با انجام پايش خوردگي داخلي در تاسيسات از وضعيت و ميزان خوردگي داخلي اطلاعات كامل به دست آمده و با بهينه سازي شيوه و ميزان تزريقي مواد ممانعت‌كننده خوردگي از بروز خوردگي داخلي شديد در تاسيسات جلوگيري به عمل آمده است .

وي به ديگر اقدامات انجام شده در اداره بازرسي فني و خطوط نفت و گاز این شرکت اشاره و خاطر نشان كرد: بازرسي دوره‌اي و مستمر سامانه‌هاي حفاظت كاتدي منصوب بر روي خطوط لوله زيرزميني و همچنين اندازه‌گيري ميزان اختلاف پتانسيل الكتريكي خطوط و لوله تحت حفاظت كاتدي به تعداد 7 هزار و 571 مورد و بازرسي سامانه‌هاي تزريق پيوسته مواد شيميايي در تاسيسات و خطوط لوله جمعاً به ميزان 3 هزار و 411 دستگاه با موفقيت صورت گرفته است .

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0