• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ 
صرفه جویی 100 میلیارد ریالی در شركت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری

با ساخت قطعات اصلی توربین سولار ساترن محقق شد؛

صرفه جویی 100 میلیارد ریالی  در شرکت بهره برداري نفت و گاز آغاجاری

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری از ساخت قطعات توربین سولارساترن و صرفه جویی 100 میلیارد ریالی در این شرکت خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، مهندس ابراهیم پیرامون با اعلام این خبر عنوان کرد: با تلاش کارشناسان اداره نگهداری و تعمیرات و مشارکت شرکت های دانش بنیان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تکیه بر دانش بومی قطعات معیوب توربین سولار ساترن طراحی و ساخته شد.

 وي افزود: با توجه به نقش راهبردی توربین در تأسیسات نفت و گاز به عنوان یکی از مهم ترین ماشین آلات استراتژیک در فرآیند انتقال و فرآورش تولید، کارشناسان اداره تعمیرات را بر آن داشت تا با تکیه بر توان داخلی و استفاده از قطعات موجود در انبار مازاد، نسبت به تعمیر قطعات اصلی توربین ها اقدام و مجدداً آن را در مدار عمليات قرار دهند.

پيرامون گفت: اقدامات انجام شده در این عملیات  شامل مطالعه، طراحی و تعمیر محل هوزینگ بیرینگ پاور توربین و همچنین طراحی بیرینگ جدید آن، تعمیر کلی هر دو مرحله روتور کامل کمپرسور توربین سولار، تعویض کلیه تیغه های متحرک روتورها، پین گذاری دقیق و اندازه گیری های فوق العاده حساس، و تعمیر محفظه آلومینیومی ورودی هوای توربین بوده که با استفاده از موجودی انبار مازاد تعمیر و ترمیم گردید.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری افزود: در حال حاضر کار تعمیر دو دستگاه توربین سولار ساترن مدل 1001 و 1200  انجام و جهت استفاده در کارخانه هاي بهره برداری شماره 3 آغاجاری و بهره برداری رامشیر  نصب و به صورت دقیق تست و راه اندازی و در مدار عملیات قرار گرفت و برنامه ریزی لازم جهت تعمیر 6 دستگاه توربین دیگر نیز صورت گرفته است.

مهندس پیرامون سود و صرفه اقتصادی حاصل از انجام این عملیات را رقمی بالغ بر 100 میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: با ساخت این قطعات که با کمترین هزینه نسبت به مدل های خارجی انجام شد، برگ زرین دیگری بر افتخارات این شرکت افزوده شد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0