• ساعت : ۹:۴۲:۵۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ 
  • تعداد بازدید : 172
استاندار خوزستان درخواست کرد :
ارزیابی و برآورد خسارات وارده زلزله بسرعت تهیه شود تا به هیأت دولت ارائه گردد
استاندار خوزستان با همراهی تعدادی از مدیران کل استان خوزستان بعد از ظهر دیروز وارد این شهر شد و جلسه شورای مدیریت بحران این شهر را برگزار کرد

استاندار خوزستان با همراهی تعدادی از مدیران کل استان خوزستان بعد از ظهر دیروز وارد این شهر شد و جلسه شورای مدیریت بحران این شهر را برگزار کرد .

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، دکتر غلامرضا شریعتی عصر دیروز بنا به دعوت علی عسکر ظاهری نماینده مردم شهرهای مسجدسلیمان ، لالی ، هفتکل و اندیکا وهمراهی مدیران کل راه و شهرسازی – آموزش و پرورش – بنیاد شهید – حفاظت محیط زیست – امور مالیاتی و هلال احمر با حضور در سالن جلسات مهمانسرای نفت جلسه شورای مدیریت بحران را برگزار کرد .

وی در این جلسه با اشاره به حادثه ی زمین لرزه 7/5 ریشتری هفته گذشته در این شهر گفت : اگرچه بنا به عنایت الهی جان شهروندان در برابر این بلا به خطر نیفتاد ولی باید بدانیم و آگاه باشیم که حوادث اینچنینی بسیار محتمل و برای مقابله با آنها بایستی آماده باشیم .

استاندار خوزستان با اشاره به میزان خسارت وارده به ساختمان برخی مدارس گفت : زمان به سرعت می گذرد و می بایست برای شروع سال تحصیلی جدید وضعیت همه مدارس مطلوب و برای حضور دانش اموزان مهیا گردد .

دکتر شریعتی با عنوان اینکه برای تعمیر و مقاوم سازی مدارس می بایست تمامی اعتبارات جذب و اعتبارات جدید نیز تخصیص یابد گفت : با اولویت تعمیر و مقاوم سازی مدارس ، حتی اگر نیاز باشد اعتبارات سایر شهرها را نیز برای انجام این مهم جابه جا و تخصیص خواهیم داد .

وی با تأکید به دستگاه های متولی ارزیابی و برآورد خسارت زلزله اظهار داشت : با توجه به صحبتی که با رییس جمهور محترم داشته ام ایشان اظهار داشته اند هیأت وزیران برای کمک به مسجدسلیمان حتماً مصوبه ای خواهد داشت و ضرورت دارد بمنظور بهره مندی از این عنایت ریاست محترم جمهور کار ارزیابی و برآورد خسارت به
کلیه ی اماکن این شهر زودتر آماده و گزارش مربوطه ارایه گردد
.

وی در پایان ضمن تأکید بر رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان ساکن در سالن های ورزشی نفت گفت : ضمن رسیدگی به وضعیت رفاهی و تغدیه این افراد ضرورت دارد مراقبت های بهداشتی و درمانی لازم نیز از این افراد تا زمان تعیین تکلیف از سوی همه ی دستکاه های دولتی بعمل آید و صورت پذیرد .

 پیش از سخنان استاندار خوزستان ، مدیران کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی - راه و شهرسازی - هلال احمر -آموزش و پرورش و محیط زیست گزارشی از وضعیت خسارات وارده به اماکن و همچنین اقدامات دستگاه های ذکر شده در حادثه زلزله مسجدسلیمان مطرح کردند .

نگارش و انتشار : دانوش صالحی / تصاویر : محمد باقری

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0