• تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ 
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان :
جنگ الكترونیك و جنگ اطلاعاتی ، چهره ی جدیدی از رویارویی دشمن است
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت : دوره ی جنگ و حمله ی نظامی سپری شده و دشمن با ترفندهای جدیدی همچون سرقت اطلاعات و فشارهای اقتصادی به کشورها حمله می کند .

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت : دوره ی جنگ و حمله ی نظامی سپری شده و دشمن با ترفندهای جدیدی همچون سرقت اطلاعات و فشارهای اقتصادی به کشورها حمله می کند . 
به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، مهندس قباد ناصری افزود : اسناد و مدارک و هرآنچه که بعنوان اطلاعات تلقی می شود بعنوان حیاتی ترین رگ و شریان سیستم اداری و اقتصادی کشور است که همه باید در حفظ آن کوشا باشیم . 
وی که در جلسه تخصصی حفاظت اسناد و مدارک و در جمع مدیران و روسای بخش های مختلف این شرکت سخن می گفت افزود : در جنگ رو در رو دشمن شناخته شده است ولی در جنگ های اطلاعاتی و اقتصادی چهره دشمن ناشناخته است بنابراین باید در استفاده از نرم افزارها و اپلیکیشن ها برای کامپیوترها و موبایل ها ، حساسیت بخرج داده و مواظب باشیم و بدانیم که این نرم افزار چیست و اجازه دسترسی اش به اطلاعات شخصی یا اداری مان  را ندهیم . 
پس از سخنان مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، معاون حفاظت فناوری اطلاعات و اسناد و مدارک سازمان حراست صنعت نفت طی سخنانی ضمن تأکید بر حفاظت از اطلاعات و اسناد اطلاعاتی و اداری اظهار داشت : حفاظت از اطلاعات و اسناد اداری بعد از افشاگری هایی که توسط سایت ویکی لیکس صورت گرفت بخوبی در جایگاه خودش قرار گرفته است . 
نورا... بهرامی افزود : با علم به اهمیت و جایگاه اطلاعات و اسناد اطلاعاتی و اداری باید بدنبال آن باشیم تا راه های نفوذ دشمن به این منابع مهم را از بین برده و او را ناکام بگذاریم چرا که دشمن مترصد لحظه ای غفلت از طرف ماست تا بتواند به اسناد و مدارک ما دسترسی پیدا کند . 
وی با اشاره به وجود ابزارهای مختلف جاسوسی و فناوری های نوین ارتباطی اظهار داشت : بیش از 98 درصد  تلفن های همراه از امنیت کافی برای حفظ اطلاعات و اسناد برخوردار نیستند . 
بهرامی ادامه داد : در حوزه سایبر روزانه تهدیدهای بسیاری را شاهد هستیم بنابراین لازم است با توجه به وجود ابزارهای مختلف جاسوسی و فناوری های نوین ارتباطی ، در بکارگیری این فناوری ها با حساسیت و ظرافت بیشتری اقدام کنیم و راه نفوذ دشمن به اسناد و مدارک اداری مان که حکم اطلاعاتی ذی قیمت و با ارزش برای دشمن دارد را ببندیم و او را ناکام بگذاریم . 
در ادامه این جلسه ، راه های مختلف جاسوسی و نفوذ عوامل خارجی به اسناد و مدارک سازمان ها از طریق تکنوولوژی های جدید و راه های مقابله با آنها برای افراد حاضر در این جلسه بیان و تشریح گردید . 
نگارش و انتشار : دانوش صالحی / عکس : محمد باقری 


امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0