• تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ 
رييس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات نفت گچساران خبر داد
انجام بیش از 44 هزار نقطه ضخامت سنجی در شركت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران
رييس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات شركت بهره‌برداري نفت و گاز گچساران از انجام 44 هزار و 220 ضخامت‌سنجي از ابتداي امسال تاكنون در اين شركت خبر داد.
رييس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات شركت بهره‌برداري نفت و گاز گچساران از انجام 44 هزار و 220 ضخامت‌سنجي از ابتداي امسال تاكنون در اين شركت خبر داد.

 رييس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات شركت بهره‌برداري  نفت و گاز گچساران از انجام 44 هزار و 220 ضخامت‌سنجي از ابتداي امسال تاكنون در اين شركت خبر داد.


به گزارش روابط عمومي نفت گچساران، عزيزاله طريقي نژاد در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي نفت گچساران گفت: از ابتداي سال 97 تا كنون انجام آزمايشات ضخامت‌سنجي ، آلتراسونيك و بررسي نقاط مستعدخوردگي 44 هزار و 220 نقطه مستعدخوردگي به ميزان 254 هزار و 400 دسي‌متر‌مربع در تاسيسات و خطوط لوله شامل 4 ايستگاه تقويت فشار ضعيف گچساران ، ايستگاه‌هاي تقويت فشار و تزريق گاز گچساران و نرگسي ، مجتمع گازوگازمايع1200، چندراهه‌هاي گازي گچساران و لخته‌گيرسياهمكان باموفقيت صورت‌گرفته‌است.


وي درخصوص هدف از انجام اين عمليات اظهار كرد: در نتيجه انجام اين فعاليت در 190 نقطه كاهش ضخامت مشاهده و شناسايي شد كه دستورالعمل تعويض آنها صادر گرديد و بايد عنوان كرد شناسايي اين نقاط در راستاي ايمن سازي محيط كار كاركنان ، تاسيسات و جلوگيري از وقوع حوادث مي باشد.


رييس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات نفت گچساران به تعميرات اساسي و بازرسي دوره‌اي تجهيزات و تاسيسات در كارخانجات و واحدهاي مختلف به ميزان 406 نفر روز اشاره كرد و تصريح كرد: با انجام تعميرات اساسي و بازرسي دوره‌اي تجهيزات و تاسيسات ، نقاط ضعف و بحراني تجهيزات و تاسيسات شناسايي و برنامه‌ريزي به جهت تعمير و رفع عيوب آنها انجام شد.


طريقي نژاد افزود: همچنين اندازه‌گيري و پايش ميزان خوردگي داخلي در تاسيسات و خطوط لوله به ميزان 285 نقطه بوده كه با انجام پايش خوردگي داخلي در تاسيسات از وضعيت و ميزان خوردگي داخلي اطلاعات كامل به دست آمده و با بهينه سازي شيوه و ميزان تزريقي مواد ممانعت‌كننده خوردگي از بروز خوردگي داخلي شديد در تاسيسات جلوگيري به عمل آمده است .


وي به ديگر اقدامات انجام شده در اداره بازرسي فني و خطوط نفت و گاز گچساران اشاره كرد و خاطر نشان كرد: بازرسي دوره‌اي و مستمر سامانه‌هاي حفاظت كاتدي منصوب بر روي خطوط لوله زيرزميني و همچنين اندازه‌گيري ميزان اختلاف پتانسيل الكتريكي خطوط و لوله تحت حفاظت كاتدي به تعداد 7 هزار و 571 مورد و بازرسي سامانه‌هاي تزريق پيوسته مواد شيميايي در تاسيسات و خطوط لوله جمعاً به ميزان 3 هزار و 411 دستگاه با موفقيت صورت گرفته است .


تهيه كننده: علي مراد كاظمپور

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0