• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ 
دیدار صمیمی مدیرعامل شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب با كاركنان

دیدار صمیمی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با کارکنان

دیدار صمیمی مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با کارکنان این شرکت روز دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ در تالار نفت کوی فدائیان اسلام برگزار شد.

در این دیدار مهندس احمد محمدی با ابراز خرسندی از حضور در جمع کارکنان، گزارشی از عملکرد و دستاوردهای شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در دوره مدیریتی خود ارائه داد.

وی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در سازمان گفت: مناطق نفت خیز جنوب دارای سه سرمایه نیروی انسانی، منابع هیدروکربوری و دارایی های فیزیکی است که در میان آنها نیروی انسانی بیشترین اهمیت را دارد و بهره‌برداری از منابع طبیعی و تاسیسات توسط نیروی انسانی صورت می پذیرد.

 مهندس محمدی افزود: مناطق نفت خیز جنوب از سرمایه انسانی بسیار غنی برخوردار است و مدیران باید توجه به نیروی انسانی را سرلوحه کار خود قرار دهند چون موفقیت سازمان به استفاده بهینه از دانش و نیروی انسانی وابسته است.

  وی با قدردانی از تلاش‌های مدیران عامل پیشین مناطق نفت خیز جنوب گفت: هر مدیر جدیدی که منصوب می شود راه مدیران قبلی را ادامه می‌دهد و مسئولیت امانتی به دست ما است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب  در خصوص  مهمترین اقدامات صورت گرفته در حوزه مدیریت منابع و سرمایه های انسانی به پیگیری ارتقاء مزایای نیروهای غیر رسمی، تشکیل کارگروه ساماندهی نیروهای انسانی ارکان ثالث، بازنگری در روش‌ها، دستورالعمل ها و رویه ها، اصلاح فرایند انتصابات مدیریتی به منظور نیل به اهداف شایسته‌سالاری و الزامات نظام ارزیابی مدیران اشاره داشت.

مهندس محمدی مدیریت هزینه‌ها متناسب با شرایط نقدینگی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این شرکت برشمرد و گفت: صرفه‌جویی و حذف هزینه های کاذب و غیر واقعی و ساماندهی بدهی های شرکت از جمله کارهای انجام شده در این زمینه است.

وی ساماندهی به تسهیلات و خدمات کارکنان را از دیگر اقدامات مهم طی یک سال گذشته برشمرد و گفت: در این خصوص ساماندهی واگذاری مسکن در قالب بخشنامه جدید، ایجاد ساز و کار توزیع عادلانه مسکن بر اساس امتیاز، اختصاص امتیاز ارفاقی به کارکنان مناطق عملیاتی، گنجاندن بانوان در سبد واگذاری منازل برای اولین بار در مناطق نفت خیز جنوب و ساماندهی به خودروها با هدف سرویس دهی مناسب به مناطق عملیاتی صورت پذیرفت.

مهندس محمدی، ساماندهی به گزارش دهی و گزارش گیری و ساماندهی به جلسات و نشست های تخصصی با هدف افزایش بازدهی اثربخشی و اعتبار بخشیدن به خط مقدم تولید را از دیگر اقدامات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب طی یک سال گذشته بر شمرد.

وی با اشاره به اجرای الگوهای جدید قراردادی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: در این راستا اجرای قراردادهای گازهای مشعل، نهایی سازی قراردادهای توسعه میادین بر اساس الگوهای جدید قراردادی مناطق نفت خیز جنوب، انعقاد تفاهم‌نامه با مجتمع‌های پتروشیمی برای انجام تعمیرات اساسی با تهاتر خوراک، اجرای 9 قرارداد مطالعات توسعه مخازن و 6 قرارداد پژوهشی افزایش ضریب برداشت از مخازن به انجام شده است.

مهندس محمدی ادامه داد: در خصوص قراردادهای ۲۸ مخزن تاکنون شش قرارداد اجرایی شده و  7 بسته قراردادی به زودی نهایی می‌شود و فرایند مناقصه ۱۰ تا ۱۲ بسته دیگر از اوایل سال آینده آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب درباره اقدامات این شرکت در زمینه نگهداری و تعمیرات اظهار داشت: ایجاد ساختار مدیریت یکپارچه خطوط لوله(PIMS) برای اولین بار در مناطق نفت خیز جنوب نهایی سازی شد و برون سپاری تعمیرات اساسی، تعمیر ۱۵ کارخانه شامل ۸ کارخانه گاز و گاز مایع و ۷ واحد تقویت فشار گاز و تعمیر اساسی ۱۴۶ تجهیز و ۹۹ ماشین فرایندی و بازسازی انواع لوله های درون چاهی و سر چاهی صورت پذیرفت.

وی افزود: در زمینه ایمنی و محیط زیست نیز با توجه اتفاقاتی که رخ داد تلفن اعلام حادثه به شماره ۱۴۸۱ راه اندازی شد و تابلوهای اطلاع رسانی در مناطق حساس نصب گردید تا افراد شرکتی و حتی غیر شرکتی در صورت مشاهده هر نوع حادثه بتوانند اطلاع رسانی کنند.

مهندس محمدی، بومی سازی یک هزار قلم کالا طی یک سال اخیر را از جمله دستاوردهای این شرکت در حمایت از سازندگان داخلی برشمرد و افزود: در این ارتباط فهرست ۷۵۰۰ قلم کالای اولویت ساخت داخل از طریق وب سایت مناطق نفت خیز جنوب در معرض دید سازندگان داخلی قرار گرفت.

 وی، ساماندهی انبار کالاها، ساماندهی مصرف دمولسیفایر، بومی سازی پمپ های چند فازی و لوله های بدون درز را از دیگر اقدامات مهم در حوزه مدیریت تدارکات و امور کالا برشمرد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، گفت: در حوزه مهندسی ساختار و بهره‌وری اقداماتی از جمله بازنگری طرح ساختار و اجرای طرح تحول سازمانی با هدف تهیه نقشه راه و رسیدن به وضع مطلوب همچنین نهایی سازی داشبورد عملکرد روزانه با هدف پایش لحظه‌ای عملکرد و اقدامات عملیاتی صورت گرفته است.

 مهندس محمدی اجرای قرارداد بالادستی توسعه میادین پارسی و پرنج برای اولین بار در تاریخ مناطق نفت خیز جنوب بر اساس الگوی قراردادی این شرکت را از جمله دستاوردهای مهم عنوان کرد و افزود: این قرارداد با اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار با همکاری بخش خصوصی اجرا می شود.

وی، عمل به مسئولیت های اجتماعی را از اقدامات مهم این شرکت عنوان کرد و گفت: در این خصوص  فعالیت های متعددی صورت گرفته که از جمله آن مشارکت در مدیریت بحران سیل آب در استان خوزستان است.

در پایان این نشست مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مدیر منابع انسانی و مدیر عملیات غیر صنعتی این شرکت به سوالات کارکنان در موضوعات مختلف پاسخ دادند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0