• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ 
با امضای قریب الوقوع 11 بسته جدید قراردادی
19 بسته قراردادی طرح 28 مخزن مناطق نفت خیز تعیین تكلیف شد

باتوجه به نهایی شدن فرآیند مناقصات و انتخاب پیمانکاران، قرارداد ۱۱ بسته دیگر از طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب طی روزهای آینده با حضور مقامات ارشد وزارت نفت امضا می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مهندس احمد محمدی مدیر عامل این شرکت با اعلام این خبر گفت: با امضای این 11 بسته که اخیراً پیمانکاران آنها نیز مشخص شده است تعداد بسته‌های تعیین تکلیف شده طرح ۲۸ مخزن به عدد ۱۹ خواهد رسید.

مهندس محمدی توضیح داد: این ۱۱ بسته قراردادی شامل اهواز ۱۴، مارون ۳، ۶، ۱۴ و ۲۵، رامین، منصور آباد، سیاهمکان، چلینگر و گرنگان، زیلایی و بالارود است که شروع به کار آنها پس از امضای قرارداد با حضور وزیر محترم، ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: پیش از این پیمانکاران ۶ بسته قراردادی شامل منصوری آسماری، رامشیر، گچساران خامی، لالی آسماری، کبود و نرگسی مشخص شده بود که عملیات اجرای این قراردادها از ابتدای سال ۱۳۹۸ در جریان است.

مهندس محمدی ادامه داد: برای دو بسته دیگر شامل اهواز ۲۳۵ و پازنان نیز یک شرکت و یک کنسرسیوم آمادگی خود را برای اجرا و تامین منابع مالی مورد نیاز طرح اعلام داشته اند که بر اساس مقررات و پس از صدور مجوز از مراجع ذیصلاح واگذاری بسته های قراردادی انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خاطرنشان ساخت: از باقی بسته های قراردادی طرح توسعه ۲۸ مخزن ۶ بسته شامل سولابدر، بینک، گلخاری، بی بی حکیمه، گچساران34 و لالی بنگستان در حال برگزاری فرآیند مناقصه است. مناقصه بسته گچساران۱۲ نیز به زودی آغاز شده و فرآیند گرفتن مصوبه شورای اقتصاد مربوط به بسته "قلعه نار" هم در حال طی شدن است.

شایان ذکر است طرح توسعه ۲۸ مخزن شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شامل ۲۷ بسته قراردادی است که با اتکا به توانمندی شرکت‌های داخلی و با هدف افزایش و نگهداشت حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز نفت خام، ایجاد اشتغال به ویژه در مناطقی که این پروژه ها اجرا می شوند، توانمندسازی پیمانکاران داخلی، تقویت ساخت داخل و انجام مسئولیت‌های اجتماعی در گستره استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و ایلام در دست اجرا می باشد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0