• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ 
در آستانه روز خبرنگار انجام شد:
دیدار صمیمی مدیرعامل مناطق نفتخیز با مدیران خانه مطبوعات

مهندس محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در دیدار با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل خانه مطبوعات استان خوزستان ضمن تبریک روز خبرنگار به تمامی اصحاب رسانه، مراتب قدردانی خود را از این قشر زحمت کش اعلام کرد.

 

در این نشست که صبح پنجشنبه ۱۶مرداد۹۹ در ساختمان مرکزی این شرکت انجام شد، مهندس احمد محمدی اظهار داشت، به نظر اینجانب حرفه‌ی خبرنگاری هنر است و جهان امروز عرصه‌ی هنرنمایی فعالان رسانه‌ای است.

 

 وی توسعه پایدار، شفافیت، پاسخگویی و عمل به مسئولیت اجتماعی را رهاورد تلاش خبرنگاران برای بهتر شدن شرایط جامعه برشمرد و گفت: هر جا که پیشرفتی حاصل می‌شود، رد قلم رسانه، نگاه تیزبین خبرنگاران و زبان فصیح روایتگران رسانه‌ها قابل مشاهده است.

 

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب مسئولیت رسانه‌ها را در انسجام‌بخشی، ایجاد تفاهم، صیانت از سرمایه‌ها و پیگیری مطالبات بحق مردم، بسیار خطیر و حساس برشمرد و تاکید کرد: صرفه و صلاح هر سازمان و شرکتی در توسعه تعامل با رسانه‌ها و بهره گیری از ظرفیت‌ها، تجربه‌ها و ایده‌های نخبگان رسانه است.

 

مهندس محمدی، با اشاره به این‌که ۱۱۲سال از هم زیستی و تعامل مسالمت‌آمیز نفت و جامعه سپری می‌شود، گفت: اثرگذاری فعالیت‌های عام‌المنفعه و خدمات اجتماعی، منوط به انطباق پروژه‌ها با نیازهای واقعی مردم، اجرای بهنگام و اطلاع رسانی و ارتباط با جامعه مخاطبان است و در حال حاضر اطلاع‌رسانی طرح‌های عام المنفعه نفت، تناسبی با حجم اعتبارات، میزان هزینه‌ها و تعدد و تنوع این پروژه‌ها ندارد.

 

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از توجه و تاکید مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر توسعه‌ ارتباط با رسانه‌ها گفت: خانه مطبوعات استان خوزستان نیز آمادگی دارد در چارچوب صرفه و صلاح استان و صنعت نفت، تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان نفت را برای تامین انرژی و درآمد ارزی کشور منعکس نماید.

 

غلامرضا فروعی‌نیا ابهام زدایی، شفافیت و تلاش برای پاسخگویی و اقناع جامعه را مهمترین نقش رسانه‌ها برشمرد که در درازمدت از بروز التهابات اجتماعی، تعارضات و تبدیل مشکلات به بحران جلوگیری می کند.

 

وی مناطق نفتخیزجنوب را مزیت مهم اقتصادی و سرمایه‌ی بین نسلی کشور و استان‌های نفتخیز برشمرد و گفت: اطلاع‌یابی و اطلاع‌رسانی خدمات صنعت نفت به مناطق پیرامون تاسیسات، یکی از زمینه‌ها و ضرورت‌های همکاری نفت و رسانه‌ها است که پرداختن به آن، هم حق مردم و هم نیاز سازمان‌های خدمات دهنده است.

 

در ادامه این نشست مدیرعامل خانه مطبوعات استان خوزستان نیز با اشاره به اینکه جامعه مخاطبان مناطق نفتخیز جنوب را به عنوان سمبل و برآیند فعالیت‌های کل صنعت نفت در استان می‌شناسد گفت: براین اساس روابط عمومی مناطق نفتخیز خواسته یا ناخواسته، محل مراجعه اصحاب رسانه و پاسخگوی بیشتر پرسش‌های مرتبط با صنعت نفت است.

 

افشار پرویزی بابادی رویکرد غالب رسانه‌ های رسمی را نسبت به مناطق نفتخیز جنوب مثبت ارزیابی کرد و گفت: توجه به الزامات ارتباط با رسانه، همکاری در رفع برخی مشکلات و مسائل خبرنگاران و مدیران رسانه و تلاش برای پرفروغ نگاه داشتن چراغ مطبوعات از جمله انتظارات صنفی و تخصصی خانه مطبوعات از سازمان‌ها و صنایع بزرگ از جمله نفت است.

 

در ادامه این نشست شهرام وردک رئیس روابط عمومی و علمدار متولی مشاور رسانه‌ای مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تشریح زمینه‌های تعامل و برنامه‌های آتی همکاری ، بهبود تعاملات و گسترش همکاری ها با محوریت خانه مطبوعات را مورد تاکید قرار دادند.

 

 تداوم جلسات هم اندیشی، برگزاری نشست‌ها و تورهای خبرنگاری، همکاری با خانه مطبوعات در زمینه رفع مشکلات صنفی و بهبود شرایط اقتصادی رسانه‌ها در چارچوب اختیارات قانونی شرکت نیز بخشی دیگر از موضوعاتی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.7.4.0